Nízkoenergetické domy Jindřichovice

Obec Jindřichovice pod Smrkem se otevírá novým a perspektivním přistěhovalcům, kteří hledají čisté životní prostředí, dostatek životního prostoru a alternativu k dosavadnímu uspěchanému způsobu velkoměstského života.

Obec připravila vlastní, atraktivní pozemek pro výstavbu rodinného bydlení - mírně svažitou jižní stráň s výhledem na nezprofanovanou severní stranu Jizerských hor k výstavbě 10 nízkonákladových rodinných ekologických domků. Každý dům má vlastní studnu, domácí čistírnu odpadních vod a tepelné čerpadlo. Energetické hospodářství domu je možné rozšířit o další obnovitelné zdroje energie, např. sluneční kolektory pro ohřev vody, fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny nebo malou větrnou elektrárnu.

Obec dokončí na podzim 2006 výstavbu prvního z plánovaných domů financovaného z úvěru. Dům, který bude sloužit jako vzorový pro ostatní stavebníky bude na prodej. K každému z domů je parcela o rozloze okolo 5.000 metrů čtverečních. Cena za komplet (dům se studnou, ČOV, tepelným čerpadlem a podlahovým vytápěním a s pozemkem) se pohybuje v návaznosti na vybavení a velikosti od 1,5 do ca. 2,25 milionů korun. Podmínky pro stavebníky jsou následující.

Více informací na stránkách města Jindřichovice.


« Rodinný dům, Jidřichovice